Kullanımı kolay ücretsiz bir video konferans aracı olan Google Meet artık herkes tarafından kullanılabilir. Artık sadece iş sektörü için değil. Bunu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Google Meet Video Konferans

Google Meet, başlangıçta hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabileceğiniz G Suite’in yalnızca bir parçasıydı . Meet, basit ve etkili bir video konferans aracıdır ve hem web tabanlı bir hizmet hem de bir uygulamadır.

Google, bir Google Hesabına sahip olmaları koşuluyla, Google Meet’i herkesin kullanımına sunmaya karar verdi. Tek uyarı, özel kullanıcıların konferanslarının 60 dakika ile sınırlı olmasıdır. Ancak bu sınır 31 Mart 2021 tarihine kadar geçici olarak kaldırılmıştı .

Yakında göreceğiniz gibi, hizmeti kullanmak son derece kolay ve sevdiklerinizle iletişim kurmanın harika bir yoluna dönüşebiliyor.

Google Meet’i kullanma

Google Meet web sitesine gidip Yeni toplantı’yı tıklayarak ve Anında toplantı başlat’ı seçerek başlayın .

Hizmet, kameranıza ve mikrofonunuza erişime izin vermenizi isteyecektir. Bundan sonra, toplantınız için katılma bilgileri sağlanacaktır. Bağlantıyı kişilerinize gönderebilir ve web veya mobil uygulama aracılığıyla katılabilir veya  Google hesabına göre seçmek için Kişi ekle’yi tıklayabilirsiniz.

Doğrudan Google Takvim’den de bir toplantı ayarlayabilirsiniz. Orada bir etkinlik planladığınızda Google Meet seçeneği de burada gösterilir.

Toplantı sırasında ekrana tıklandığında bir araç çubuğu açılır. Bu, mikrofonunuzu veya kameranızı kapatmanıza ve aynı zamanda hemen sunum yapmaya başlamanıza olanak tanır. Ayrıca, toplantınıza daha fazla kişi eklemeniz gerekirse, toplantı ayrıntılarına anında erişmenizi sağlar. Toplantıya dosya eklemenin de mümkün olduğu yer burasıdır.

Sunumdan bahsetmişken , ekranınızı, bir pencereyi veya tarayıcınızdaki belirli bir sekmeyi paylaşarak amacınızı vurgulamanız gerekiyorsa Şimdi Sun’a  tıklayabilirsiniz  .

Altyazıları  aç  düğmesi de kullanışlıdır. Canlı altyazılar ekleyebilirsiniz ve uygulama, katılımcıların söylediklerini yazıya döker ve bu oldukça doğrudur. Bilmiyorsanız, YouTube da benzer bir şey yapabilir ve yazı tiplerini de kişiselleştirebilirsiniz .

İstediğiniz Zaman Anlık Toplantı Düzenleyin

Sonuç olarak, Google Meet çok sağlam bir video konferans ürünü ve Microsoft Teams veya Zoom gibileri için ciddi bir rakip Ücretsiz olması, onu yalnızca daha da cazip hale getirebilir.